Minister Finansów Andrzej Domański w ubiegłym tygodniu przedstawił podsumowanie dotychczasowej współpracy z organizacjami biorącymi udział w konsultacjach dotyczących KSeF oraz zaprezentował zasady i harmonogram dalszych działań.

9 lutego br. poznamy szczegółowy harmonogram konsultacji na temat wdrażania KSeF w Polsce, równolegle na stronach Ministerstwa zaczną się pojawiać odpowiedzi na pytania padające ze strony przedsiębiorców podczas konsultacji. Minister zapewnił, że obowiązkowy KSeFna pewno zostanie wdrożony, a trwające konsultacje i audyt nie będą miały wpływu na dotychczas wprowadzone rozwiązania prawne i funkcjonalności systemu. Data wejścia w życie systemu zostanie ogłoszona po zakończeniu audytu. Wszystkie prowadzone działania mają na celu zweryfikowanie i wyeliminowanie błędów systemu. Uwzględniając poniesione już przez wielu polskich przedsiębiorców inwestycje związane z wejściem w życie KSeF, MF nie chce również zmienić jego parametrów technicznych po stronie podatników. Przedstawiciele MF zapowiedzieli również szeroką akcję szkoleniową i informacyjną, która zaplanowana jest na przełomie kwietnia i maja br. Przedsiębiorcy otrzymali z Ministerstwa deklarację, że celem obecnie trwających prac nie jest zmiana struktury systemu, a analizując propozycje ewentualnych zmian, urzędnicy będą patrzyli na nie również pod kątem kosztów dla przedsiębiorców. Tym samym firmy mogą kontynuować rozpoczęte przygotowania.

Zachęcamy do wykorzystania tego „dodatkowego czasu” na wnikliwą analizę procesów związanych z fakturowaniem, przygotowanie infrastruktury, narzędzi do sprawnej i bezpiecznej komunikacji z KSeF. Jeśli Twoja firma jeszcze nie rozpoczęła przygotowań, to sprawdź jakie kroki należy wykonać. Skorzystaj z naszego asystenta KSeF i poznaj wskazówki dotyczące tych działań.

Poznaj także nasz inVoice KSeF HUB, który na bieżąco dostosowujemy do pojawiających się zmian. Dzięki temu użytkownik otrzymuje bezpieczną i niezawodną platformę komunikacji z KSeF bez konieczności wprowadzania kolejnych zmian w swoich systemach finansowo-księgowych.