Minister Finansów Andrzej Domański poinformował o przesunięciu terminu wejścia w życie obowiązku systemu KSeF. W związku z wykrytymi krytycznymi błędami systemu został ogłoszony audyt, a ostateczna data wejścia w życie systemu KSeF będzie zależna od wyników tego przeglądu. Minister zapewnił jednak, że nie wydarzy się to w 2024 r. Wykryte błędy „dotyczą kodu systemu, jego funkcjonalności i wydajności”, a decyzja ministerstwa podyktowana jest troską o stabilność obrotu gospodarczego w Polsce.

Dla polskich przedsiębiorców decyzja ta oznacza dodatkowy czas na przygotowanie do KSeF. Warto go wykorzystać na dokładną analizę, uporządkowanie i automatyzację procesów związanych z fakturowaniem. Jeśli Twoja firma jeszcze nie rozpoczęła przygotowań, to sprawdź jakie kroki należy wykonać. Skorzystaj z naszego asystenta KSeF i poznaj wskazówki dotyczące tych działań.

in4mates śledzi wszystkie zmiany w systemie KSeF i na bieżąco dostosowuje inVoice KSeF HUB. Dzięki temu użytkownik otrzymuje bezpieczną i niezawodną platformę komunikacji z KSeF bez konieczności wprowadzania kolejnych zmian w swoich systemach finansowo-księgowych.