Zakończyły się organizowane przez Ministerstwo Finansów konsultacje z przedsiębiorcami w sprawie wdrożenia KSeF. Ministerstwo poznało uwagi i obawy przedstawicieli różnych branż. Wśród poruszanych tematów pojawiły się m.in. kwestie obowiązku stosowania identyfikatora płatności, zagadnienia związane z obawami przed fałszywymi fakturami i oszustwami, drukowania faktur VAT jako wydruków niefiskalnych czy potrzeby rozróżnienia faktur B2B i B2C. Jednym z pierwszych efektów spotkań jest utworzenie grupy roboczej ds. wysyłki dużej liczby e-faktur.

Aktualnie Ministerstwo Finansów analizuje uwagi zgłoszone przez uczestników konsultacji, a w drugiej połowie marca przedstawi do dalszych uzgodnień projekt rozwiązań legislacyjnych. Równocześnie, na przełomie kwietnia i maja, ruszą działania informacyjno-edukacyjne dotyczące wejścia w życie KSeF w Polsce.

Zachęcamy do wykorzystania tego „dodatkowego czasu” na analizę procesów związanych z fakturowaniem, przygotowanie infrastruktury, narzędzi do sprawnej i bezpiecznej komunikacji z KSeF. Skorzystaj z naszego asystenta KSeF i poznaj wskazówki dotyczące tych działań.

Poznaj także nasz inVoice KSeF HUB, który na bieżąco dostosowujemy do pojawiających się zmian.